Kde využijete LED pásky

Technológia výroby LED svetelných zdrojov sa vyvíja už mnoho desiatok rokov. Prvé diódy boli vynájdené už pred viac ako pol storočím a odvtedy sa vývoj posunul do takej miery, že si môžeme dovoliť využívať svietidlá s veľmi nízkym odberom elektrického prúdu. V tomto smere doslova prevalcovali halogénové aj volfrámové žiarovky, ale to nie je všetko, s LED technológiou je možné mať k dispozícii aj LED pásiky, teda tenké, ploché predmety, ktoré vyžarujú umelé svetlo podobné žiarovkám. Kde sa taký LED pásik vlastne môže využiť?

LED pásiky

Vstavaná skriňa – osvetlenie skríň, ich vnútorných priestorov, je veľmi obľúbená téma mnohých z nás, čo si necháme vybudovať vstavanie na mieru napríklad v predsieni, kde nie je takmer žiadne denné svetlo k dispozícii. Do zabudovania sa veľmi dobre hodia práve LED pásky, ktoré je možné nainštalovať prakticky do akéhokoľvek riešenia nábytku.

LED reťaz

Posteľ z paliet – z prepravných paliet je možné zhotoviť manželskú posteľ a do jej útrob môžete umiestniť LED pásiky ako dekoratívne svietidlo. Diódy môžu svietiť aj farebne a niektoré pásky je možné rôznym spôsobom nastaviť v režimoch svietenia tak, aby vytvárali zaujímavé farebné variácie.

Fontána – na skrášlenie záhradnej fontány je možné tiež využiť LED pásiky, avšak musia byť opatrené vhodným stupňom IP krytia, aby bolo možné využiť osvetlenie aj pri vodnom zdroji. Okrem fontán je možné mať pásky umiestnené pod pergolou, v altánkoch, pred vstupom do domu alebo do garáže, alebo pri posedení pri záhradnom bazéne, kde je osvetlenie modravej vody v nádrži LED žiarovkami veľmi efektné a atraktívne.

Schodisko – veľmi zaujímavým riešením tejto technológie sú schody, tam môžu byť pásky umiestnené pod schodovými doskami alebo vedľa nich, môžu osvetľovať len časť schodiska, môžu farebne blikať, môžu byť spínané pohybovými čidlami, môžu zapôsobiť ako farebná hudba pri prehrávaní určitej melódie a určite by ste objavili mnoho ďalších spôsobov využitia na schodisku.