Ako opraviť preliačinu na aute?

Poznáte to, môžete sa akokoľvek veľmi snažiť starať a dávať si pozor na svoje auto, aj tak sa na ňom objaví nejaké poškodenie, ktoré musíte dať opraviť. Niekedy sa to môže prihodiť vašou nepozornosťou počas šoférovania alebo parkovania, inokedy zase nepozornosťou druhého vodiča, dopravnou nehodou, zlodejom alebo vplyvom počasia (mráz, krúpy, sneh, ľad, búrka, atď.) či inej nešťastnej náhody. V tých horších prípadoch sa môže stať, že vozidlo má rozbité sklo alebo je úplne nepojazdné, v tých lepších sa objaví iba menšia preliačina na aute alebo škrabanec. Nech už máte hocijaký problém s vaším autom, určite opravu príliš dlho neodkladajte a snažte sa ju vyriešiť čo najskôr, pretože aj malý problém môže spôsobiť veľké starosti.

preliačina spôsobená počasím

Ak máte na vašom aute malú či veľkú preliačinu na karosérií, vďaka moderným technológiám vám autoservisy vedia rýchlo a šikovne pomôcť vyriešiť tento problém. Medzi najmodernejšie technológie na opravu preliačin určite patrí metóda PDR – Paintless dent repair, vďaka ktorej sa dajú preliačiny odstrániť a nie je potrebné ich prelakovanie. Táto metóda je veľmi účinná, rýchla a efektívna, ba dokonca po jej aplikácií nie sú na vozidle viditeľné skoro žiadne dôsledky znehodnotenia. Auto pôsobí takmer ako nové a jeho karoséria s lakom vyzerá nepoškodene a uchovane.

preliačina na aute

Metóda PDR sa dá zrealizovať dvomi spôsobmi, pričom pri prvom ide o techniku, vďaka ktorej sa dá preliačina pretlačiť naspäť cez vnútornú časť karosérie s pomocou špeciálnych prístrojov. Druhý spôsob sa naopak vykonáva z vonkajšej časti karosérie, kde sa preliačiny ťahajú smerom von. Táto druhá metóda sa uplatňuje hlavne vtedy, keď sa nepodarí alebo nedá použiť prvá metóda pretláčania. V rámci PDR ošetrenia auta sa využíva dokonca aj špeciálna PDR lampa, ktorá po zasvietení umožní vidieť aj také škody, čo sa na prvý pohľad zrakom nedajú vidieť.