TOP 5 kníh roku 2018


1.      Manželka medzi nami
Táto 368-stranová novinka sa zaraďuje medzi psychologické thrillery a je počinom spisovateľov Greera Hendricksa a Sarah Pekkanenovej. Ide o na prvý pohľad veľmi jasný prípad žiarlivej rozvedenej ženy, no ako to už v psychologických thrilleroch býva, nič nie je tak ako na prvý pohľad vyzerá.

dekorace

2.      Labyrint pohybu
Český titul Labyrint pohybu od Renáty Červenkovej a Pavla Kolářa sa zaoberá fyzioterapiou. Sám profesor Pavel Kolář, ktorý sa fyzioterapii venuje už tridsať rokov odpovedá na otázky, ako sa správne hýbať a čo všetko prezrádzajú jednotlivé problémy ľudského tela.

3.      Bežkyňa
Ďalší thriller sa odohráva v záhadnom čínskom prostredí, kde večer pred začiatkom olympiády začnú umierať tí najlepší čínski športovci. Prípad sa snaží vyriešiť detektív Li Jen a americká súdna lekárka Margaret Campbellová. Autorom diela je spisovateľ Peter May a Bežkyňa je piaty diel z jeho série thrillerov.

4.      Pisárka zo Sieny
Dielo Melodie Winawer, Pisárka zo Sieny, zožalo tento rok mnoho úspechu. Autorka v ňom totiž maže hranice medzi minulosťou a prítomnosťou. Hlavnou postavou je neurochirurgička Beatrice Trovato, ktorá letí za dedičstvom z New Yorku do Sieny v Taliansku, kde sa ponorí do tajomných dejín mesta. Keď jedného dňa narazí na denník maliara Gabriela, na jeho obraze si všimne vlastnú tvár. Následne je prenesená do Sieny roku 1347 a sama sa musí rozhodnúť, kam naozaj patrí.

čtení

5.      Polnočná linka
Spisovateľ so pseudonymom Lee Child sa vyznačuje veľmi kvalitnými britskými dielami. Medzi ne patrí úspešná séria o Jackovi Reacherovi, ktorá sa už teší dvadsiatim dvom častiam. Jack je bývalý vojenský policajt a v tejto časti sa túla časťami USA. V jednom malom obchode zazrie absolventský prsteň vojenskej akadémie, ktorý patril kadetke. Rozhodne sa ju nájsť a vyriešiť prípadný zločin.