V prípade príznakov sa otestujte

Karanténa trvala príliš dlho a my sme častokrát nemali možnosť stretávať sa s našimi najbližšími. Najhoršiu dobu však máme našťastie už za sebou a aj keď sme nad koronou ešte úplne nevyhrali, opatrenia, ako aj život sa dostávajú do normálu. Deti sedia školských laviciach, zamestnanci vo svojich kanceláriách a obchodné domy sú plné kupujúcich. Vírus však medzi nami stále koluje a my by sme ho nemali brať na ľahkú váhu. Najmä v prípade že naši najbližší sú starý a najviac ohrozený ľudia.

antigénový test

Pritom stačí minimálne úsilie a môžeme ich pred týmto vírusom bezpečne chrániť. Povinné testovanie nebolo nikomu príjemné. Stáť dlhé minúty v rade a čakať na výsledok testu, aby sme mohli ísť do práce aj v prípade, že sme nemali žiadne príznaky. Dnes to od nás už nikto nepožaduje, ale https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/na-dobu-neur%25C4%258Ditou my vieme, že ohroziť vedome svoju rodinu nechceme. Dnes sa už stretávame s kýmkoľvek bez riešenie či som pozitívny či nie. Pokiaľ nám na našich blízkych záleží a my vieme, že máme príznaky Korony, test by mal byť samozrejmosťou. Nemusíte sa objednávať hneď na PCR test a čakať niekoľko dní na výsledok. Výhodou je antigénový test, ktorý vám povie výsledok pozitivity už do 15 minúť.

antigénový test

Ďalšou výhodou antigénového testu je, že si ho môžete urobiť aj sami doma. Predaj antigénových testov nájdete v ktorejkoľvek lekárni, ale v prípade výhodnejšie ceny navštívte stránku covidexpert.sk a objednajte si antigénové rýchlotesty jednoducho priamo domov. Aj keď sa zdá, že korona už z našich životov zmizla, nie je tomu úplne tak. Buďte aj vy stále opatrný a v prípade, že máte príznaky tohto ochorenia ako sú kašeľ, nádcha či bolesti hlavy a chcete sa stretnúť so svojimi blízkymi, urobte si antigénový rýchlotest. Bude vás to stáť len pár minút vášho života, ale stretnúť sa môžete s vedomím, že svojich najbližších nenakazíte. Stále nevieme komu môže byť táto choroba osudná.