Peniaze a platobné karty

Na čo slúžia banky, bankomaty alebo platobné karty? Mnohí tieto veci používame veľmi často, no niekedy zabúdame na to, na čo všetko ich môžeme použiť. Aj vy radi používate tieto druhy platobných metód? Patrí medzi ne aj platenie práve bankomatovou kartou? Je to pre vás jednoduché a ľahké? Odpovieme si teraz na pár otázok. Mať vlastný bankový účet predstavuje slobodu každého človeka. Je len na vás, v akej banke si založíte svoj bankový účet. Môžete si založiť bankový účet v známych bankách, ktorými sú napríklad Všeobecná úverová banka, Slovenská sporiteľňa alebo aj Tatrabanka. Tieto banky existujú už veľmi dlho. Navyše majú zavedené okamžité platby. Je to veľká výhoda, keď robíte prevod peňazí. Druhý človek ich dostane v tú istú minútu, v ktorej ste peniaze previedli.

platobná karta

Platobná karta je osobná vec každého človeka. Poznáme ju vo fyzickej podobe alebo aj v digitálnej. V dnešnej dobe veľa ľudí má uloženú práve digitálnu platobnú kartu vo svojom mobilnom telefóne alebo v hodinkách. Tak môžete využívať platenie mobilom alebo hodinkami. Túto metódu využívajú hlavne teenageri. Je to veľmi praktické riešenie, kedy nemusíte mať pri sebe ani len svoju peňaženku. Fyzická platobná karta však je niečo, čo vieme chytiť do ruky. Ňou sa dá tiež veľmi rýchlo zaplatiť za tovar.

bankomat

Možnosti platby za tovar sú rôzne. Môžete využiť platbu hotovosťou, platobnou kartou alebo aj platbu mobilným telefónom alebo hodinkami. Ak však plánujete zaplatiť povinnú splátku, odporúčam vám vykonať prevod z vašej banky na účet v inej banke alebo urobiť priamy vklad v banke príjemcu. Priamy vklad je veľakrát s poplatkom, ktorý nie je rozhodne nízky. Zvážte pre to svoje možnosti a ušetrite aj pri prevode alebo manipulácii s peniazmi. Skoro každá banka má v rôznych mestách bankomaty. Avšak, ak si potrebujete vybrať peniaze z bankového účtu, je to možné vykonať na bankomate ktorejkoľvek banky. Sú tam však limity pri výbere. Maximálna suma na výber hotovosti je dvesto eur, čo v bankomate vašej banky nemáte.