Dizajnové osvetlenie LED pásy

LED pásy Ledprodukt.sk sú kvalitné dekoratívne svietidla, ktoré môžete využívať ako dizajnové osvetlenie. Na začiatok však treba uviesť, že sa nejedna o žiadne primárne osvetlenie, čiže tieto LED pásy nie je vhodne využívať, ako hlavne osvetlenie vášho priestoru či nejakej izby na to sú určené zasa iné špeciálne osvetlenie s LED technológiu napríklad také žiarovky. Taktiež sa neodporúča pri týchto LED pásov čítať či vykonávať nejakú činnosť, kde sa namáhajú oči. Radi sa do kategórie doplnkového osvetlenia, ktoré je vhodne jednak do vašej domácnosti, ale aj do rôznych firiem, podnikov či obchodných domov. Stretnúť sa s nimi môžete aj v rôznych baroch, nočných kluboch či na podobne situovaných miestach určených pre nočný život. Na takéto miesta, ako je nočný bar alebo nejaký tanečný klub sú LED pasy priam ideálnym osvetlením, ktoré obzvlašnia a jednoznačne každý parket či barový pult. Využívajú sa tu hlavne farebne prevedenia LED pasov.

LED

Čím viac farieb dokáže svietidlo ponúknuť tým je zaujímavejšia pre okolité prostredie. Rôzne variácie farieb dokážu miesto akým je bar či nejaký iný nočný podnik dokonalé spestriť a premeniť ho na akúsi podobu farebnej dúhy. Tieto LED pásiky môžu produkovať farebne svetlo vďaka RGB technológii, ktorá je súčasťou množstvo z modelov. Čo sa týka umiestenia osvetľovať sa môžu aj strop či dokonca podlaha.Veľmi obľúbené sú aj v moderných či bežných domácnostiach, kde sa pomaličky stavajú súčasťou veľkého počtu rodín. LED pásy sa v domácnostiach zvyknú najčastejšie používať v izbách, ako je kuchyňa, obývacia miestnosť či kúpeľňa. V obývačkách si ľudia umiestňujú tieto moderné pásy napríklad pozdĺž steny, okolo TV alebo okolo stropu. V kuchyni môžu LED pásy zdobiť vašu linku či vašu stenu. LED pasy vám v každej izbe zaručia pestrosť, atraktívnosť a hlavne spoľahlivosť, čo sa hlavných sa atribútov týka. Ich prednosťou je rozhodne aj vysoká vydrž či nízka spotreba elektrickej energie. Umiestňovanie LED pásov v kupeľnach tvorí samostatnú kategóriu.

LED

Do kúpeľni sa smú inštalovať len tie modely LED pásov, ktoré obsahujú, príslušnú ochranu krytia. Túto základnú ochranu môžete spoznať pod medzinárodným označením IP. Tato ochrana krytia nám udáva jednak, ako je svietidlo chránené pred prachom alebo tiež proti vode, čo je pre vás kľúčové. Vás pochopiteľne zaujíma ochrana proti vode. Zamerajte sa, preto ma druhé číslo, ktoré nasleduje po skratke IP. Prvé číslo, označuje už spomínanú ochranu proti prachu či cudzím predmetom. Najvyššia možná ochrane daného svietidla je pritom IP 69. Dĺžky LED pásov si môže každý užívateľ upraviť podľa svojej potreby, keďže z pásikov je možné strihať a skracovať si ich presne tak, ako je potrebné. Nemusíte sa obávať, že by ste pri tom nejako poškodili samotné LED pásiky. LED pásiky sú navrhnuté a vytvorené presne tak, aby bolo toto skracovanie bezpečne jednak pre vás, ale tiež pre samotné svietidlo.