V zdravom tele, zdravý duch

V čom zdravá strava spočíva? Pod pojmom zdravá strava si môže každý predstaviť niečo iné. Pre jedného je zdravá strava vylúčenie mastných a vyprážaných jedál, iný môže zdravú stravu brať ešte na vyššej úrovni a okrem vylúčenia nezdravých jedál sa zaoberá aj rôznymi doplnkami výživy, ktoré sú pre náš organizmus prospešné. Ak chcete byť zdraví telom aj duchom, mali by ste sa obzrieť po potravinách, ktoré sú pre náš organizmus prospešné. V prvom rade je však dôležitá každodenná rutina v stravovaní.

spirulina

Mali by ste dodržiavať päť chodov denne v menších dávkach a vitamíny a minerály si rozložiť do jednotlivých chodov. Okrem ovocia a zeleniny v strave je však aj niekoľko produktov, ktorými môžete svoj organizmus posilniť. Vo vašej strave by v žiadnom prípade nemali chýbať orechy. Úplne postačí, ak denne zjete za hrsť vlašských orechov, ktoré sú pre náš organizmus veľmi prospešné. Obsahujú Omega 3 mastné kyseliny, ktoré pôsobia na správne fungovanie nášho mozgu a ďalších orgánov. Omega 3 mastné kyseliny je potrebné doplniť v malých množstvách každý deň. Okrem samotných orechov je dôležitý aj príjem iných olejov. Snažte sa vyvarovať nezdravému slnečnicovému a repkovému oleja a stavte skôr na olej olivový, tekvicový či avokádový.

zdravá strava

Spirulina

Spirulina je úžasný výživový doplnok, ktorý môžete užívať v podobe tabliet alebo prášku. Spirulina je produkt zo zelených rias, ktorý je veľmi bohatý na železo a vášmu telu dodá potrebné množstvo. Spirulinu by sme mali užívať nielen v prípade anémie a nízkeho množstva železa, ale aj preventívne na správne fungovanie nášho organizmu. Zdravie a krása začína vo vnútri. A je podmienená tým čo jeme. Preto dbajte aj vy na zdravú stravu a vaše telo sa vám určite poďakuje. Pre viac informácií navštívte internetovú stránku zameranú na zdravé telo a ducha zdravá strava meditaciaajoga.sk.