Prechod u mužov

Takisto ako j u žien, prechod u mužov sa vyznačuje hormonálnymi zmenami. Aj keď nemajú každý mesiac typický cyklus. Chlapi majú svoje hormonálne cykly, aj keď sa neprejavujú rovnako ako u žien. Mýtus hormonálnej nerovnováhy sa tak týka celej populácie.

saxofon

Testosterón sa s pribúdajúcim vekom produkuje čoraz menej. Je to normálne, no dnes muži chcú vo svojej mladosti prežiť čo najdlhšie. Ak sa aj vy chcete tešiť zo zdravia a mladosti, prehodnoťte svoj životný štýl. Vyhýbajte sa alkoholu aj fajčeniu. Zabudnite na anaboliká, ktorými si mnohý mužovia dopĺňajú sebavedomie. Majú síce pozitívny dopad na rast svalstva, no škodia mužským pohlavným orgánom.

Aké sú teda prejavy?

Typické je znížené libido, erektilná dysfunkcia a prinajhoršom impotencia. Psychika trpí tiež. Podráždenosť, depresia a nespavosť je duševný prejav. Taktiež sa môžete cítiť viac emocionálne a všeličo vás môže vyviesť z miery. Takúto emocionálnu labilitu si môže odniesť aj telo. Znížená výkonnosť a úbytok na svalovej hmote taktiež patrí do tejto kategórie. Nanešťastie sa pozoruje aj zníženie kostenej hmoty, preto sa môže vyskytnúť zlomenina.

fůze

Pre prevenciu a opätovné získanie hormonálnej rovnováhy užívajte kyselinu listovú a vitamíny ako C, D a B. Testosterón pomáha vyplavovať aj každodenné cvičenie. Pri takýchto zmenách netreba dbať len na telo, ale aj na dušu. Preto rozhodne neignorujte zmeny vo vašom správaní a nálade. Vyhýbajte sa prejedaniu, ktoré vám pripraví prekvapenie v podobe kíl navyše.  V takomto prípade zabudnite aj na diéty, ktoré dokážu rozhodiť telo a zmeniť produkciu hormónov. Andropauza sa tak môže zmeniť na naozaj bláznivú zmenu, nie príjemnú. Takto dáte možnosť svojmu telu, aby pomaly a postupne znižovalo hladinu testosterónu a neprežili ste šok.  Pri veľkých úbytkoch môžete využiť substitučnú hormonálnu terapiu v injekčnej podobe. Tú treba aplikovať jeden krát za tri mesiace.