Počkajte si až po svadbe, bude to stáť za to

Táto veta znie sama o sebe pre niekoho zvláštne, a pre niekoho úplne normálne. Čo vo vás vyvolala táto veta? Zdesenie, dôveru, intimitu, odpudenie alebo záujem? Sto ľudí a sto chutí. No ako je to v tomto smere? Zvládli by ste sex až po svadbe alebo nie? Sex až po svadbe Privatportal poznáme hlavne z oblasti viery, a rôznych náboženstiev, no sex až po svadbe nemusia dodržiavať len veriaci. Môžete si ho sami zaviesť vo vašom živote a rozhodnúť sa tak žiť. Je to len vaše rozhodnutie, v ktoré veríte. Je to niečo, čomu sa oddávate akonáhle si to zoberiete za sľub, ktorý chcete dodržať.

Prstienky na prstoch, manželské obrúčky

Nie je pre každého.
Hlavne by ste sa nemali do toho nútiť, a taktiež by vás nikto nemal nútiť to podstúpiť. Toto je dôležitá životná cesta, ktorá by mala byť len na vašom čistom rozhodnutí. Ak viete, že by ste tak dlho nevydržali, tak to nemusíte praktikovať. A taktiež ak viete, že už ste sex mali, je celkom zbytočné to zavádzať. Avšak, je to len a len na vás, či sa rozhodnete touto cestou ísť.

Prečo to ale niekto dodržiava?

Najčastejším dôvodom je viera, ktorú daný človek vyznáva. Často sa stretávame s tým, že to tak má byť, pretože to Boh tak nakázal. A tak sa ľudia tomu odovzdávajú pomocou ich viery. Ďalší dôvod, menej známy je najmä ten, že v určitých krajinách muži vyžadujú od ženy, aby bola panna až do svadby, aj keď pre nich tento istý zákon neplatí. A ako posledný dôvod je ten, že si to človek jednoducho vyberie. Pretože chce a je presvedčený, že to bude pre neho a jeho budúci vzťah najlepšie. Samozrejme je tu veľa pre a proti, a zopár si ich preto zhrnieme.

Pre- Môže to posilniť vzťah, akási dôvera, odovzdanosť a spolu-čakanie na ten veľkolepý okamih, ktorý spečatí manželstvo nadobro.

Proti- Môžete si uvedomiť, že vám to v posteli neklape, nie ste spokojný/á. A nie je to to, čo ste očakávali. Čo môže celkom slušne narušiť váš vzťah.

Pre- Môžete sa lepšie spoznávať cez psychické stránky, budovať si mentálny vzťah, diskutovať o vašich predstavách a lepšie sa pripraviť na vaše poprvé.

Pre- Jedná sa o sex, nie o rôzne hrátky a uspokojovanie sa. Takže aj keď nie sex, iné praktiky sú povolené. No ak sa chcete úplne odovzdať až po svadbe, tak je to úplne v poriadku.

Dvaja ľudia v posteli

Pamätajte, že toto rozhodnutie je na vás.
Určite musíte byť na to aj psychicky pripravený, dokázať sa ovládať a plne si uvedomiť to, že to naozaj chcete. A taktiež by ste do toho nemali nútiť svojho partnera, mali by ste to s ním prebrať, a ak nemá rovnaký názor, nájsť riešenie. Sex až po svadbe nie je až taká tabu téma, je dobré sa o nej rozprávať, a hľadať dôvody, prečo s tým začať. Koniec koncov to je dobrovoľné, a ak si chcete spečatiť manželstvo okamihom, kedy sa oddáte tomu druhému a budete svojimi prvými a poslednými milencami, tak je myšlienka manželstva naozaj pekná.