Pitný režim

Viete, aká dôležitá je pitná voda siliphos? Čo by sme bez vody robili? Ja som sa už veľakrát pristihla, že nedodržujem pitný režim. Tým, ako som na materskej dovolenke a mám tonu starostí, na to nemyslím. A hádajte čo sa potom stane. Po pár hodinách ma začne bolieť hlava, nie je mi dobre a ja si hovorím, z čoho? A potom si zrazu uvedomím, že som sa zabudla poriadne napiť. Neviem, či sa to stáva iba mňa, ale v poslednej dobe je to teda veľmi často a celkom mi to vadí. Snažím sa pitný režim dodržiavať, ale sem tam je jednoducho deň, kedy na to zabudnem a potom je to mazec.

s

Prečo musíme piť?

Jednak telu pitím dodávame energiu a živiny a za druhé bez pitia nám zle koluje v tele krv. Potom to má za následok bolesť hlavy a podobne, a to už je veľmi nepríjemné. Je jasné, že najlepšie je piť čistú obyčajnú siliphos vodu. Lenže niektorí (ako napríklad ja), sú odmalička zvyknutí na sladké pitie a z vody sa im jednoducho robí zle. S týmto problémom už bojujem fakt dlho a zatiaľ som nenašla žiadne riešenie, ktoré by fungovalo. Na jednej strane ma to mrzí, že nemôžem piť normálne vodu, pretože to by pre moje telo určite bolo zdravšie. A na druhú stranu si zase hovorím, že prečo by som sa mala nútiť do niečoho, čo nechcem, nechutí mi to a povracala by som sa z toho.

s

Možno je to tým, že ani v detstve som vodu poriadne nepila. V tomto som jednoducho bohužiaľ vyberavá a svojim spôsobom mám na sladkých pitiach závislosť. A povedzte mi, kto by dnes nebol na ničom závislý? Závislosť môže vzniknúť pokojne aj na čokoláde, alkohole, človeku, alebo zemiačikoch, jednoducho všetkým, čo si dokážete predstaviť. A je to závislosť ako každá iná, nijako sa neodlišuje od tých ostatných. Nevadí mi piť ani čaje, ale nesmie byť bez medu alebo cukru, to by som nezvládla. Jediné, čo si nesladím je matcha. Tá mi chutí aj nesladená.