Pes alebo mačka? Dilema všetkých budúcich majiteľov

Po zaobstaraní domáceho zvieraťa, niektorí ľudia začnú ľutovať. Prečo? Hlavný dôvod je ten, že si nenaštudovali hlavné informácie ohľadom chovaní. Druhý typ ľudí sa po zaobstaraní psa alebo mačky neskutočne tešia, a miláčika si zo sebou berú doslova všade kam idú. Hlavne pri zaobstaraní si nasmerujte cestu do najbližšieho útulku, spravíte nie len dobrý skutok, ale hlavne príde do dobrej rodiny.

pes

Pár rozdielov medzi psom a mačkou

Pes
Pes je asi najobľúbenejší druh zvieraťa aký poznáme. Samozrejme záleží od danej rasy, napríklad veľké plemená na stráženie sú veľmi svojský a menej prítulný. Zato malé plemená sú neustále pri vašich nohách, či stojíte pri kuchynskom pulte alebo sa chystáte do postele. Ťažko sa im dá odolať aby s vami nestrávili noc. Samozrejme si treba najskôr niečo naštudovať o rôznych plemenách a ich zvyčajných vlastnostiach.

Zaručený režim
Váš život sa zmení k lepšiemu. Budete dodržiavať pravidelný režim, ktorý vás psík naučí. Každodenné prechádzky sú na prvom mieste, a samozrejme odmeny a dobré jedlo pre vás oboch!

Mačka
O mačke sa vraví že má vlastný život a je oveľa samostatnejšia. Nepotrebuje žiadny zložitý výcvik, ani dlhé nekonečné prechádzky, teda ak ste ju ako malú nenaučili na vodítko.
Kocúr či mačka
A máme tu ďalší problém.. kocúr či mačka? Väčšina ľudí si práve vyberie mačku, ale poviem vám že mačka je niekedy menej prítulná ako kocúr. Zasa záleží od danej rasy. Treba si všetko vopred vyhľadať, aby ste neboli sklamaný. Každé zviera sa narodí s inou výnimočnou povahou.

kočka

Či už si zaobstaráte psa, fenku, mačku či kocúra budete mať o zábavu a lásku postarané! Taktiež sú to výborný liečitelia na duševné či fyzické ťažkosti. Len si predstavte keď vás prepadne chrípka, a vy nevládne ležíte v posteli. Nebolo by lepšie mať pri sebe aspoň nejaké to klbko ako spoločnosť? Určite mi dáte za pravdu.