Bolesť chrbta

Napriek osvete a všetkým vedeckým a medicínskym poznatkom, ľudí s bolesťami chrbtice stále pribúda. Je to najmä v dôsledku technických vymžeností, kedy nemusíme od počítača či televízora nikam chodiť, všetko si kúpime, objednáme a urobíme v pohodlí domova. Väčšina ľudí má buď sedavé zamestnanie, alebo sedí doma pred televíznou obrazovkou či monitorom vo voľnom čase. Stále viac a viac mladých ľudí, ba dokonca až detí trpí akútnymi či chronickými problémami s chrbticou, ktoré sú spôsobené zlým sedením, alebo zlými životnými návykmi. Takýto štýl života nedokážeme preminiť z dňa na deň.

bolesť chrbta

Taktiež ani práca tak ľahko vymeniť nejde a niektorá sa bez sedenia ani robiť neda. Ale môžeme zmeniť aspoň štýl sedenia. Zdravie je len jedno a naša chrbtica tiež, preto by sme si ju mali chrániť od mladého veku. Sedenie je jedna z najhorších polôh pre chrbticu, preto by sme sa aspoň mali snažiť sedieť správne a uľahčiť tak prácu našim svalom a medzistavcovým platničkám, držať našu chrbticu bez bolesti. Správne sedenie je také, kde čo najmenej zaťažujeme jednotlivé časti chrbtice a nevytvárame zbytočný tlak na medzistavcové svaly, ktoré chrbticu držia.

bolesť chrbta

Aby sme nevytvárali tlak, ktorý zaťažuje našu chrbticu a okolité svaly je dobre používať klinový vankúš, ktorý nám napomáha k tomu, aby sme sedeli v správnej polohe. Táto jednoduchá zdravotná pomôcka, je nezameniteľnou pomocou pre všetkých, ktorí dlhodobo sedia. Klinový vankúš nás núti držať našu chrbticu vzpriamenú, a tak na ňu vyvíjať menší tlak. Vďaka klinovému vankúšu bude vaša chrbtica menej zaťažovaná, čo znamená, že bude menej stuhnutá a bolestivá. Samozrejme je potrebné, aby ste okrem klinového vankúša, ktorý podporuje správne sedenie, dodržiavali všetky zásady zdravého sedenia, len takýmto spôsobom sa vyhnete nepríjemným bolestiam vo všetkých oblastiach vašej chrbtice.