Každú chvíľu nová životná výzva

Každý, komu záleží na kultúre vlastného bývania, neustále rieši rôzne problémy. Najskôr s lokalitou, v ktorej si pozemok, dom alebo byt kupuje. Potom je potrebné premyslieť si štýl, ktorý budete rešpektovať pri rekonštrukcii alebo stavbe. A nezabúdajte ani na drobné detaily, na ktorých možno nestojí svet, ale môžu výrazne pomôcť k vášmu dobrému pocitu z bývania. Nie je to ani ľahké, často ani príliš lacné, ale výsledok podľa vlastných predstáv jednoducho stojí za to.
eskalátory v obchoďáku

Istý krok nie je vždy istota

V domoch aj bytoch sa však nachádzajú aj časti, pri ktorých ide o štýl až v druhom rade a prvoradá je u nich bezpečnosť. Dizajnové drevené alebo betónové schody sú určite krásne, nespoliehajte sa však na vlastný istý krok, každému sa môže stať nepríjemnosť. Preto je namieste zamyslieť sa nad vhodnosťou materiálu, z ktorého bude zábradlie vytvorené. Ponuka je skutočné pestrá, posúďte sami:

· kovové a pozinkované tyče
· chromované a nerezové prvky
· sklenené zábradlie
· hliníkové stavebnicové diely

Každý z uvedených materiálov má samozrejme svoje výhody a nevýhody, je dobré ich posudzovať v kontexte toho, či budú využívané v interiéri alebo v exteriéri, či ich budú využívať staršie osoby a malé deti, ale dôležitá je aj ich cena a možnosti údržby či životnosť.

sklenené zábradlie

Bez úrazu je život lepší

Niekedy je však potrebné posudzovať aj iné vlastnosti, napríklad hmotnosť celej konštrukcie, tu môže vyhrávať hliník, ale aj možnosti pridávania dizajnových prvkov ako je pieskovanie či vrstvenie, tu sa bez kvalitného skleneného zábradlia len ťažko obídete. Posudzujte preto všetko, čo sa dá, aby ste v žiadnom prípade nezistili, ako následky môže mať prípadné šliapnutie vedľa.